A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ilir Veliu lyrics : "Ti Je Melodia"

Ti je melodia.
Ti akoma nuk je ritur
dhe syt e tu,shkelqejn plot embelsi

por se perbrenda zemres tende t'mitur
jeton nje bote egjer dhe pa kufi
Gjethet dhe lulet i rezoj era,

Po natyra akoma buzeqesh
dhe un midis kujtimeve te tjera
do te kujtoj me t'bukren melodi


Refreni
Ti je melodia,ti je harmonia

qe gezon kte shpirt te mjer,
Ti me nje tshikuar,zemren ma ke robnuar
skllav me bere pernjeher (x2)

II.
Ja kaloj dhe feminia
dhe ti do t'ritesh do t'behesh me ere,

Ja dalngadal kaloi edhe rinia
dhe ti do t'behesh me e fort dhe me e qete
gjethet dhe lulet i rezoi era

po natyra akoma buzeqesh
dhe un midis kujtimeve te tjera
do te kujtoj me te bukrin melodi


Ref
Ti je melodia,ti je harmonia..(e njejt)

Submit Corrections