A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

GZIO FT KTK & LKG lyrics : "A Do Ja Vlej"

Pjesa : 1

Athu a ja vlen gjith jeten me t'ndjek

Athu a ja vlen sa do pak me u perpjek
Per Ty e Mu per Dashurin qe kena
E di qe t'njejt jena po un ndryshej po vrena


Shum t'ndjej po nuk po t'gjej ku je
A e vren ca une vrej kqyr ca u bo me Ne

Kam bo per Ty shum vazhdoj prap me ba
Ndjenja nuk ka at'her kur Zemra nuk rre ma


T'pres deri sa t'vdes athu a ja vlen ?
Me Ty mbes po kur jam larg athu a m'genjen
Athu qe ti largohesh e ma t'mir e gjen

Jo Zemra nuk t'len se vec tek Un ka ven

Imagjinoj realizoj Zemrat tona i bashkoj

Edhe 1 Jet t'pres qe me Ty tjetren ta jetoj
Besnik t'qendroj edhe n'bot tjeter kur t'shkoj
1 moment ndaloj t'shikoj dhe mendoj


Refren x2


A do ja vlej per Dashurin qe se gjej
Je e Vetmja qe e ndjej


Pjesa : 2

Po lypi knej e anej 1 si Ti te gjej

Me kan me Ty besoj do ja vlej
Ne trupin tim je pikturu bo si shej
Je pa as1 difekt dokesh krejt okej


Kur Ti nuk je ktu dita po erresohet
Kur Ti vjen ktu drita po ndricohet

Pa Ty sen nuk bohet pa Ty nuk jetohet
Kur jemi Bashk edhe qielli zbukurohet


Dua te kem pran se me Ty do ja vlej
Ti je vec per Mu je e vetmja qe e ndjej
Me shfaqen syt e tu nga do qe koken e kthej

Dua te kem afer ne cdo cast ne cdo nej

Fjalet qe mi thua gjitha ti besoj

Mos me kan Ti Un nuk do egzistoj
Me kan Na Dy Bashk ket gje e deshiroj
1 moment ndaloj t'shikoj dhe mendoj


Refren x2


A do ja vlej per Dashurin qe se gjej
Je e Vetmja qe e ndjej.

Submit Corrections

Thanks to maria.01215