Alban Skenderaj lyrics : "Miremengjes"


Me jep nje kafe te lutem ,nje dopio ekspres
Nje karrige te ulem , e te pres !
Ti ne kripen e detit , embel rrezaton
Nje buzqeshje te fshehur , ma dergon !

ref.
Si tja bej , si tja them ?
Zemren tia shfletoj , e ndrojtje te mos kem !
Ti them mirmengjes , ti them mirmengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them mirmengjes , ti them mirmengjes
Dhe nje dite me shum sdua te pres !!

Dhe te nisem me te , neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroem me te , e te behemi nje
A thua do te kem kaq guxim , kaq guxim ?

Me jep nje pije te lutem , nje dopio konjak
Emocionet te shuhen , pak nga pak !
Ti me rrezet e diellit , derdhur neper trup
Floket shtes e ylberit , permbi sup !

Si tja bej , si tja them ?
Zemren tia shfletoj , e ndrojtje te mos kem !

ref.
Ti them mirmengjes , ti them mirmengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them mirmengjes , ti them mirmengjes
Dhe nje dite me shum sdua te pres !!

Dhe te nisem me te , neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroem me te , e te behemi nje
A thua do te kem kaq guxim ?

Dhe ne te djatht , dhe ne te majt
Po me huton shikimi saj !
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj !

ref.
Ti them mirmengjes , ti them mirmengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them mirmengjes , ti them mirmengjes
Dhe nje dite me shum sdua te pres !

Dhe te nisem me te , neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroem me te , e te behemi nje
A thua do te kem kaq guxim , kaq guxim , kaq guxim ?!

Pak llogarin te lutem ,, nje tjeter nate do pres !


Submit Corrections
Thanks to maria.01215

Hot new lyrics :

LIZZIE WEBER - Sorry Days
THE HORSLIPS - Charolais
PULSE OF THE BEAT - Arrhythmic
CLARE BOWEN & SAM PALLADIO - Why Can't I Say Goodnight
COMETS WE FALL - Falling skies
ED SHEERAN - Don't
COSMOGRAF - Into This World
Lana Del Rey - West Coast
NICKI MINAJ - Chi-Raq
ONEREPUBLIC - Love Runs Out
CHARLI XCX - Boom Clap
TIM McGRAW - Meanwhile Back At Mama's
50 CENT - Big Rich Town
SZA - Babylon
GINNY BLACKMORE - Holding You
MACK Z - It's A Girl Party
THE NEIGHBOURHOOD - Honest
CHET FAKER - 1998
Tiesto - Wasted
FREDO SANTANA - Fuck The Other Side
ALLIE X - Catch